Eğlenerek Temel Kurmak

İnsanlar sevdikleri şeyi daha isteyerek yapmaktadır. Çocuklarda bu durum severek gerçekleşir. 11 yaşındaki çocuklara İngilizcenin gelecekteki hayatta onun lazım olduğunu anlayarak öğretim yapmak oldukça zordur. Çünkü bu yaşlarda çocuklar hayatlarının ilerisini çok düşünmezler. Eğlenmek onlar için daha önemlidir. 11 yaş İngilizce kursu, çocuklara dil eğitiminin hayatlarında nasıl eğlenceli olacağını göstermektedir.

  • Yabancı ve Türk deneyimli öğretmen kadromuz çocuklarımızın seviyelerini tespit eder.
  • Seviyelerine göre kurlara yerleştirilen çocukların dil eğitimi başlar.
  • Eğlenceli aktiviteler kullanılarak verdiğimiz eğitimle çocuklar hem eğlenip hem İngilizcelerini geliştirirler.
  • Kurunu tamamlayan öğrenci bir üst kura geçer.
  • Yaş grubundaki seviyeleri tamamlayan çocuklar akıcı konuşma becerilerini geliştirirler.

İngilizce Konuşma Ayrıcalığını Yaşamak

Çocukların iyi bir birey olması için her şeyden önce karakter ve kişilik gelişimlerini tamamlamaları gerekir. Kişilik gelişimi ile İngilizce eğitimi arasındaki bağlantıyı kuramayanlar olabilir. Yabancı dil eğitimi çocukların zeka ve sosyal becerilerinin gelişmesinde çok önemli bir role sahiptir. 11 yaş İngilizce kursu, eğitimlerini alan çocuklar boşa harcayacakları zamanı dil öğrenmek için kullanacaklarından gelişim sağlayacaktır. Bu gelişim ders başarısı olarak kendini göstermektedir. Derslerinde başarılı olan çocukların kendilerine güven duygularında artış gözlenir. Ülkemizde yabancı dil bilmek ve konuşmak bir ayrıcalıktır. Turistlerle konuşarak iletişim kurması çocukların sosyal gelişimlerinde büyük bir adımdır. Yabancılarla kurduğu iletişim çocuklarımız, dünyanın farklı kültürlerini öğrenip, farklı kültürlerden arkadaş edinebilecek öz güvene ulaşırlar.

Öğrenmeyi Merak Unsuruyla Beslemek

Dil eğitiminde yenilikler üretmek çok önemlidir. Sıradan ve eski metotların kullanılarak ders anlatılması dikkatleri çekmemektedir. Çocukların dikkatini toplama eğitimi verebilmek adına çok önemlidir. 11 yaş İngilizce kursu, dil öğretiminde merak unsurunu kullanmaktadır. Çocukların merakını bilmecelerle, oyunlarla yakalayan öğretmenlerimiz daha verimli ve aktif ders işlemektedir. Merakı besleyen ve dikkatleri toplayan tekniklerimiz İngilizce eğitimimizin daha kalıcı ve etkili olmasını sağlar. Gündelik hayata dair içeriklerin olması ve dilin hayatta aktif olarak kullanılacağını görmesi çocukların öğrenmesini hızlandırmaktadır. Bundan dolayı her seviyedeki eğitimlerimizin en az bir dersini kurum dışında yaparak çocuklarımıza dili nasıl etkin olarak kullanabileceklerini göstermekteyiz. Donanımlı sınıflarımızda kullandığımız drama tekniği, çocuklarımızın dil kurallarını öğrenmelerinin yanı sıra akıcı ve hızlı konuşmalarına yardımcı olmaktadır.

Öğrenmeyi merak unsuru ile besleyen, yaratıcı, gündelik hayata ilişkin ders içerikleri ile çocuklar yeni öğrenmeye başladıkları ikinci dilleriyle anadilleri arasında kolayca bağlantı kurar. İngilizceyi klasik ve sıkıcı yöntemlerle değil, alanında uzman dil eğitimcilerinin hazırladığı uygulamalı, dili konuşmaya ve kullanmaya dayalı, öğrenmesi kolay ve akılda kalıcı  aktiviteler  ve  pratiklerle  kolayca  öğrenirler.  Böylece  İngilizce’de  sadece  okuma yazma yeteneğine sahip olmaz; akıcı konuşma ve konuşulanları hızlı analiz edip cevap verme becerisi de kazanırlar. Özgüveni yüksek bir birey olma yolunda avantajlar kazanan çocuklar,  yaşıtlarına  oranla  iletişim  kurma  yeteneklerinde  gelişme  kat  etmiş  olurlar. Yabancı bir dilde konuşmaktan mutluluk duyan çocuklar, farklı kültürleri tanımak ve onlara uyum sağlamak noktasında başarı kazanır.

Eğitim Materyalleri

Öğrenci ders kitabı

Derslerimizde öğrencilerin ihtiyacına yönelik seçilen ve geniş içeriğe sahip kaynaklar kullanılmaktadır. Bu kaynaklar ile öğrencilerimiz; çeşitli videolarla eğlenirken öğrenir, dinleme alıştırmaları ile doğru telaffuzları öğrenirken kültür çalışmaları, fonetik çalışmaları, yazı ve gramer alanlarında gelişir. Yine aynı kitapta yer alan tekrar bölümleri ile edindiği bilgileri pekiştirir. Bilişsel Akademi Yabancı Dil Kursları çocuklar için en etkileşimli ve faydalı ders kitabını seçer, İngilizceyi öğrencilerine eğlendirerek öğretir.

Ayrıca günümüz teknoloji sever çocuklar için eğitimi dijital dünyaya taşır ve ister tabletlerinden ister ebebeyn telefonlarından dil eğitimini her yerde her saatte erişilebilir kılar. Nasıl mı?

 

  1. a) Online aktiviteler sayesinde İngilizce öğrenmek çocuk işi!

Çocuklarımızın dijital ortamda online olarak tekrar, eğlenceli çalışmalar, etkileşimli aktiviteler,oyunlar ve örneklerle zenginleştirilmiş alıştırmalar ve ödevler yapabileceği eğlenceli ve velilerin beğenisini kazanan uygulamamız 7/24 erişilebilir olup öğrencilerine ders tekrarı sağlar.

 

  1. b) Kişisel Kitaplık ve e-kitaplar

Kişiselleştirilmiş bir ana sayfa üzerinden her çocuk kendi e-kitaplarına erişiyor, okuduğu her bir e-kitap ile puan kazanıyor! Anlama düzeylerini sınayabilecekleri, eğlenceli kısa testlere ulaşabilecekleri oyun ağırlıklı kitaplar ile çocuklar İngilizceyi farkında olmadan öğreniyor! kurgu, kurgu dışı, çizgi roman gibi pek çok türü olan e-kitaplar çocukların oyun oynar gibi okuduğu, zevkle oynadığı ve dinlediği kitaplar arası da yer alıyor. Kişisel kitaplıktaki dijital kitap üyelerinden en sevilenleri İngilizce öğrenmekte çocuklarımızın yol arkadaşı oluyor. Bu program ile gelişimi ödüllendirilen eğitici oyunlar çocukların öğrenirken eğlenmelerine olanak sağlıyor.