Kabiliyetlere Göre Dil Eğitimi

Eğitimde bireylerin yeteneklerini ve kabiliyetlerinin dikkate alınması ve ön planda tutulması çok önemlidir. Her çocuk konuları aynı şekilde öğrenmeyebilir. Kimi görsellikle algılarken bazıları işitsel kabiliyetleri ile öğrenmektedir. 12 yaş İngilizce kursu, hareketli oyunlarının yanı sıra klasik ders anlatımı ve işitsel materyalleri ile her çocuğa hitap eden bir eğitim vermektedir. Kursumuzda çocuklar seviyelerine ve yaşlarına göre kurlara ayrılmaktadır. Her kurda dört ana dil becerisi olan yazma, okuma, konuşma ve dinleme becerilerinde aşama kaydedilir. Keyif alınarak yapılan etkinlikler ve aktiviteler çocukların kelime bilgi dağarcığını ve dil bilgisi kurallarını geliştirmesini sağlamaktadır. Alanında tecrübeli eğitim kadromuz öğrencilerimizin derse aktif katılabilmeleri ve derslerden maksimum verim elde edebilmelerine yardımcı olmaktadır.

12 Yaş Kursuna Katılım Şartları

Eğitimcinin amacı öğrencilerini geleceğe güvenle bakan bireyler olarak yetiştirmektir. İş ve eğitim hayatında İngilizcenin rolü asla yadsınamaz. Akademik başarı elde etmek, iş hayatında güzel bir kariyere ulaşabilmenin temelinde İngilizce yatmaktadır. Günümüzde İngilizce bazı sınavlar yapılmaktadır. Türüne göre yapılan sınavlarda başarı gösterenler ülkemizde veya yurt dışında akademik eğitim almanın şartıdır. Yurt dışında üniversite okumak veya iş hayatında ilerleyebilmek için sınavlardaki başarı kriter alınmaktadır. 12 yaş İngilizce kursu, seviyesi uygun dileyen öğrencilerini sınavlara hazırlık eğitimlere dahil edebilmektedir. Bu eğitimlere katılmak için temel eğitimlerden daha üst seviyede bir İngilizceye sahip olmak başarı adına önemlidir. 12 yaş genel İngilizce eğitimleri için ise her seviyedeki öğrenciye verilmektedir.

12 Yaş Eğitiminin Hedefi ve Kazanımları

İngilizce okuyup anlayabilmek ve akıcı konuşabilmek için çocukların kelime ve gramer bilgilerinin yeterli olması şarttır. 12 yaş İngilizce kursu:

  • İlk hedefi öğrencilerin kelime dağarcıklarını genişletmek ve İngilizce dil bilgisi bilgilerini geliştirmektir.
  • Kelime ve gramer kadar çocukların dinlediklerini ve okuduklarını anlaması da önemlidir. Kursumuzun ikinci hedefi öğrencimizin okuduğunu ve dinlediğini anlamasını sağlamaktır.
  • Üçüncü hedefimiz ise öğrencilerimizin telaffuzlarının anlaşılır, konuşmasının ise akıcı ve hızlı olmasını sağlamaktır.
  • Dördüncü hedefimiz ise düşündüğünü yazıya eksiksiz ve net dökebilmesini elde etmesidir.

Çocuklarımızın seviyelerine göre yaptığımız kur sınıflarının her birinin kendi hedefleri ve kazanımları bulunmaktadır. Kazanımı elde edemeyen öğrenci kuru geçemeyip tekrarlaması gerekecektir.