Dil Eğitimindeki Engellerin Kaldırılması

Ülkemizde öğrenciler ilköğretimden itibaren sınavlara hazırlanmaktadır. İyi bir liseye yerleşmek için ortaöğretimde, iyi bir üniversiteye girebilmek için lise hayatının büyük bir kısmı sınavlara hazırlıkla geçmektedir. Liseye giriş sınavlarında İngilizce dersinin olması ortaöğretimde İngilizcenin biraz daha dikkate alınmasına yardımcı olmaktadır. 14 yaş İngilizce kursu, yabancı dil eğitimini sevdirerek zorunluluk engelini kaldırmaktadır. Sevgi ve istek üzerine başlayan eğitimlerimizle öğrencilerimiz daha hızlı mesafe kat etmektedir. Dil eğitiminde her şeyden önce öğrencinin istekli olması ve dili sevmesi şarttır. İsteğin oluşturulması ise öğretmen ve kullanacağı tekniklere bağlıdır. Uzun yıllar ülkemiz eğitim sisteminde kullanılan klasik ezberleme yöntemi eksik kalmaktadır. Bundan dolayı yenilenen ve modern imkanlarla sunulan metotları kullanmaktayız.

14 Yaş Dil Eğitimi İçin Geç mi?

Yabancı dil eğitimine ne zaman başlanması gerektiği ve en ideal yaşın kaç olduğu uzun süre tartışılmıştır. Bazı dil bilimciler anne karnındaki bebeğin dahi dil eğitimine müzik dinletilerek, konuşularak muhatap tutulacağını ifade etmektedir. Dil bilimcilerinin büyük kısmı ise dil öğrenme için en ideal başlangıç yaşının 3 olduğunu belirtmektedirler. 3 yaşında dil eğitimine başlayanların daha pratik ve dile daha yatkın olacakları kesindir. Fakat 14 yaş dil öğrenmek için geç kalınmış bir yaş değildir. 14 yaş İngilizce kursu, etkili ve modern metotları, alanında uzman ve deneyimli kadrosu ile aranılan eğitimi vermektedir. Dil eğitimi için sunduğumuz materyaller,  donanımlı sınıflarımız, hareketli ve renkli aktivitelerimiz sayesinde dil öğretimi cazip hale getirilmektedir.

Neden İngilizce Eğitimi

Globalleşen dünyada İngilizce etkili bir dildir. Dünyada en fazla konuşulan ikinci dildir. Uluslar arası anlaşma dili İngilizcedir. Ülkemiz ve dünyada eğitim ve iş alanında yükselebilmenin yolu İngilizce eğitiminden geçmektedir. 14 yaş İngilizce kursu, çocuklar için yabancı dil eğitimine önem vermektedir. Çünkü:

  • Kalıcı ve etkili dil eğitimi erken yaşlarda daha hızlı verilmektedir.
  • Çocukların parlak bir gelecek elde edebilmelerinin temelinde İngilizce vardır.
  • Erken yaşta edinilen kaliteli dil eğitimi ilerideki eğitimleri olumlu etkileyecektir.
  • Çocukların yetenekleri ve kabiliyetleri dil öğrenmeye daha yatkındır.
  • Sosyal hayatta daha girişken olabilmek ve kendilerine olan güvenin gelişmesinde dil eğitimi etkili rol oynamaktadır.