Kişisel Gelişimi ve Okul Başarısı için 3 yaş İngilizce kursu

Ülkemizde İngilizce eğitimine büyük önem verilir. Çünkü dünya dilleri arasında Çinceden sonra en fazla kullanılan ikinci yabancı dildir. Ticari faaliyetler başta olmak üzere birçok konuda metinler ve konuşmalar İngilizcedir. Ebeveynler çocuklarını dil konusunda başarılı bir eğitim almalarını istemektedir. Bundan dolayı çeşitli kursların eğitimlerini araştırırlar. Bizler 3 yaş İngilizce kursu eğitimlerimiz ile çocuklarınıza ideal dil eğitimini vermeye talibiz. Doğru teknikler kullanıldığında çocuklar ikinci yabancı dili, ana dilleri gibi konuşabilme kapasitesine sahiptirler. 3 yaş gibi eğitime en müsait olunan dönemde vereceğimiz dil eğitimi çocukların okul başarıları için bir avantaj oluşturacaktır. Aynı zamanda, kendine güvenen bireyler olmaları adına kişisel gelişimlerine büyük bir yatırım yapmış olacaklardır.

Uzmanlara Göre Dil Eğitimin Yaşı

Çoğumuza dil öğrenmek çok zor bir iş gibi gelmektedir. Bunun nedeni ilerlemiş olan yaşımızdır. Oysaki 3 yaş İngilizce kursu ortamını gören velilerimiz, aslına zor olmadığını fark edecektir. Çocukların dile yatkınlığını artırmak isteyen anneler hamileliği sırasında, anne karnındaki bebeğe İngilizce şarkılar dinletip, İngilizce konuşmaktadır. Bu doğru bir aşamadır. Çünkü anne karnında bulunan bebek duyma yetisi geliştiğinden algılama özelliklerine sahiptir. Uzmanlara göre insanların ikinci yabancı dil öğrenmek için en ideal yaşı 3 ile 7 yaş aralığıdır. Anaokulu ve ilkokul dönemleri dil eğitimi için güzel dönemlerdir. Çocuklar bu yaşlarda sembollerle düşünmeye ve dil öğrenimini tamamlamaya başlar. 3 ile 7 yaş aralığındaki çocuklara dil eğitiminin verilmesi zihinsel esneklik kazanmasına yardımcı olur.

3 Yaş İngilizce Eğitim Politikamız

Çocuklara her türlü eğitim verirken onların anlayacağı seviyede verilmesi önemlidir.

3 yaş İngilizce kursu eğitimleri;
  • Çocuk psikolojisinden anlayan
  • Yaşlarına uygun öğrenme metodlarına hakim
  • Öğrenme metodlarını çocuklara etkin bir şekilde uygulayabilen
  • Yaşa uygun materyaller geliştirebilen
  • Diplomalı ve sertifika sahibi uzman öğretmen kadrosu tarafından verilmektedir. 

3 yaşındaki çocukların dili sevmeleri önemlidir. Çünkü çocuklar sevdikleri şeyi daha büyük bir istekle yaparlar. Bunun için eğitim kadromuz, çocukları sıkmadan günlük aktiviteler içinde yaşatarak İngilizceyi öğretmektedir. Oyunlarla, çizgi filmlerle öğretim yapılır. Bütün zeka alanlarını harekete geçirecek etkinlikle kullanılır. Doğal yollarla sürekli İngilizceye maruz bırakılarak dil eğitimini gerçekleştirmekteyiz.