Boş Kağıda Yazı Yazmak

Çocukların beyinleri bomboş kağıt gibidir. Kim ne yazarda o kaydedilir. İnsanoğlunun bilinçaltı denen dönemi 0 ile 6 yaş arasında elde ettikleri oluşturmaktadır. Bilinçaltı döneminin öğrenmeye açık en güzel yılı 4 yaştır. 4 yaş İngilizce kursu, öğrenmeye açık berrak beyinleri eğitmek için vardır. 4 yaşındaki çocuklar hem öğrenmeye meraklı hem de eğitim alabilecek kadar sabırlıdırlar. Eğitimden kastımız normal ders formatında verilen bir eğitim değildir. Yetişkinlerde olduğu gibi çocukların dil eğitimine rasyonel bakmaları beklenemez. En baştaki hedefimiz çocuklara doğal yaşam sınırları içinde İngilizceyi sevdirebilmektir. Çocuklar sevdikleri şeyi kabullenirler. Kabullenmedikleri şeyi reddederler ve onlara bunu yaptırmak oldukça zordur.  İngilizce eğitiminin her aşamasında sevdirme merkezli eğitim yapmaktayız.

Küçüklerde Eğitim Kadrosunun Önemi

Çocuklar büyüklerinden duyduklarını ve gördüklerini aynen taklit ederler. Zihinleri yetişkinlere göre daha temiz ve duru olduğundan duyduklarını ve öğrendiklerini unutmazlar. Sanki videoya alınmış gibi anne babalarının veya öğretmenlerinin söylediklerini tekrar ederler. Bundan dolayı 4 yaş İngilizce kursu eğitimlerimiz, her hareketinde örnek olacak, seviyelerine uygun metodlar kullanacak eğitim kadromuz hizmet vermektedir. Öğretmenlerimiz oyun, şarkı, çizgi film gibi aktivitelerle İngilizce eğitimi yapmaktadır. Onlar için dünya oyundan ibarettir. Oyun oynarken doğal yollarla İngilizce eğitimi gerçekleştirilir. İşitsel, görsel bütün materyaller kullanılır. Çünkü çocuklar bu yaşlarda çok yönlü eğitimle daha iyi öğrenirler.  Ayrıca çocuklar kültür temeli bu yaşlarda atılır. Kişisel gelişimi adına başlangıçlar için oldukça güzel bir dönemdir.

İngilizce Eğitimlerimizde Kullandığımız Aktiviteler

Anne babalar çocuklarının ileriki yaşamı için tam donanımlı olmasını arzu ederler. Bunun için erken yaştan eğitimlere başlarlar. Ağaç yaşken eğilir atasözü 4 yaş İngilizce kursu ile gerçekleşir. 4 yaşında eğitime aç olan çocuklarımız deneyimli kadromuzun, uygun yöntemlerle verdiği dil eğitimini eksiksiz almaktadır. 4 yaşındaki çocuklara verdiğimiz dil eğitiminde şu aktiviteler kullanmaktayız:

  • Kuklalar ve drama tekniği kullanılan aktiviteler
  • Bireysel farklılıkları dikkate alarak çoklu zeka kuramı tekniği etkinlikleri
  • Günlük olaylar, hava durumu, kendilerini nasıl hissettikleri gibi konularda günlük konuşmalar İngilizce olarak yapılır
  • Şarkılı ve müzikli dinleme etkinlikleri
  • Masa etrafında kitaplardaki aktivitelerin yapılması ve bitirilmesi
  • Toplu veya gruplu aktiviteler yapılarak yaşlarına uygun İngilizce eğitimi vermekteyiz.