Kalıcı Belleğe Yerleştirmek

Dil eğitimi insanda bilinçsizce gelişmektedir. Bebeklerin Türkçeyi öğrenmesi için kimse zorlayıcı bir etkide bulunmaz. Bebeğin konuşması ilk olarak kelimelerle başlar. Kelimeler zamanla gördüklerini ve işittiklerini taklit ederek bilinçsiz bir şekilde seri ve güzel konuşmaya çevrilir. Seri konuşmayı öğrenirken hiçbir anne baba bu özne, bu yüklem bu tümleç diye dilbilgisi kurallarını anlatmaz. Zaten anlatmaya da gerek yoktur. Erken yaşlarda başlayan dil eğitimi çocukların kalıcı belleğine yerleşecektir. Bilinçsiz bir şekilde kelimelerle başlayan dil eğitimi zamanla seri ve kalıcı konuşmaya dönüşecektir. 7 yaş İngilizce kursu çocukların kalıcı belleklerine temel İngilizceyi yerleştirmek için hizmet vermektedir. Devlet okullarında 8 yaşında başlayan eğitim özel kolejlerde 7 yaşında başlar.

Doğal Ortamlarda Dil Eğitimi

Biz yetişkinlerin İngilizce öğrenmesi için dil bilimcilerin tavsiye ettiği en kısa ve kestirme yol ana dili İngilizce olan ülkelere gidip bir müddet orda yaşamaktır. Çünkü insan İngilizcenin konuşulduğu ülkelerde istemese de her an dille muhatap olmaktadır. Yaşamını doğal seyrinde devam ettiren kişinin kulağına farkında olmadan binlerce kelime girmektedir. Giren kelimler ister istemez kişinin öğrenmesini kolaylaştırmaktadır. 7 yaş İngilizce kursu, eğitimlerine kurumda başlar. Kayıt yaptıran öğrencilerimizin seviyelerini belirledikten sonra eğitimlerimize başlarız. Belli bir dönem kurumda verdiğimiz eğitimlerin ardından çocuklarımızın pratik yapabilmeleri ve doğal ortamda İngilizce öğrenmeleri için kurum dışına çıkılır. Kurum dışında genellikle alışveriş merkezi, market, oyun alanları, kafe veya restoran gibi çocuklarımızın sıklıkla gittikleri yerler seçilir.

 Neden 7 Yaş Dil Eğitimi?

3 yaşından itibaren çocuklarımız rahatlıkla dil eğitimi alabilirler. Hatta tek dil değil iki yabancı dil eğitimi almaları bile mümkündür. Okuma yazmayı yeni öğrenmeye başlayan çocukların nasıl yabancı dil öğreneceği hatta iki dil öğreneceği konusunda bazı ailelerin tereddüdü olabilir. Fakat 7 yaş İngilizce kursu, eğitimlerimizi ve yöntemlerimizi öğrendiklerinde öğrenmenin mümkün olduğunu anlayacaklardır. 7 yaşındaki çocuklarımız kurumuzun English Kid grubuna dahil olurlar. English Kıd grubunda;

  • 7 ila 14 yaş arasındaki çocuklara uygulanan eğitimlerimizdir.
  • 10 ila 12 kişilik donanımlı sınıflarda eğitim verilir.
  • Hafta sonu 3 saati İngilizce, 1 saati tercihe bağlı Almanca veya Rusça olmak üzere 4 ders saati verilir.
  • Eğitimimiz 6 seviyeden oluşur. Her seviye 4 ayda tamamlanır.