Gelişim Takvimine Göre Eğitim

Çocukların gelişiminde belli süreçler vardır. Bu süreçler tamamlanmadan gelişim göstermesini beklemek doğru değildir. Çocuklar 12 ile 18 ay arasında birkaç kelimeyi bilinçli olarak kullanmaya başlar. Yabancı dil eğitimine 7 aylık çocuklarda bir şeyler dinletilerek başlanabilir. Fakat tam anlamıyla dil eğitimi için en uygun yaş 3 ile 6 yaş aralığıdır. Anaokulu İngilizce kursu, çocukların dil eğitimi küçük yaşlarında başlamaktadır. Her çocuğun gelişimi aynı olmayabilir. Normal gelişimi gibi dil gelişim takvimi de çocuktan çocuğa değişkenlik gösterir. Bazı çocuklar 3 yaşında bazıları ise 5 yaşında dile daha yatkın olurlar. Anne babalar çocuklarının gelişimlerini takip etmeli ve uygun vaktin geldiğini anladıklarında dil eğitimi için kursumuza getirmelidir.

Anaokulu İngilizce Eğitimi Nasıl Olmalı?

İnsanların gelişim süreçleri, bebeklik dönemi, oyun çağı, okul çağı, ergenlik ve yetişkinlik dönemleri olarak ayrılır. Anaokulu dönemindeki çocuk oyun çağındadır. Anaokulundaki çocuk için hayat oyundan ibarettir. Anaokulu İngilizce kursu eğitimlerimiz, şarkılar, oyunlar, resimler üzerine kurulmuştur. Normal ders mahiyetinde eğitim düşünmek çok yanlış olur. Zaten çok buna tahammül gösterip oturup dinleyemez. Kendine hemen oyun arar. Anaokulu dönemindeki çocukların eğitiminde işitsel, görsel ve tekrara dayalı yöntemleri kullanmaktayız. Çocuklarımıza eğitim veren kadromuz, formasyon almış, deneyimli ve çocukların dilinden anlayan öğretmenlerdir. Güler yüzlü ve sevene öğretmenlerimiz şarkılar, oyunlar ve resimleri kullanarak İngilizce öğretmektedir. Teknolojik materyallerle desteklenen eğitimler sayesinde verdiğimiz eğitimler çocukların zihinlerine kazınmaktadır. Kalıcı ve etkin bir öğretim gerçekleşir.

Sessiz Kayıt Döneminde Dil Eğitimi

Anne babalar anaokulu çağlarındaki çocuklarına dil eğitim verdirme konusunda bazen kararsız kalırlar. Kararsızlıklarının nedeni çocuğa ağır geldiğidir. Çocukların bu dönemini sessiz kayıt dönemi olarak nitelendirebiliriz. Anaokulu İngilizce kursu dersleri sırasında çocuklar öğretmenlerinin verdiği hemen hemen her şeyi eksiksiz kaydederler. Fakat bunu belli etmezler. Ebeveynler de çizgi film izleterek, kolay şarkılar dinleterek, oyun oynarken ufak tefek bazı kelimeleri kullanarak çocuklarının dil eğitimine destek olabilirler. İngilizce öğrenmek için anaokulu döneminin asla boşa harcanmaması gereken bir dönem olduğu unutulmamalıdır. İngilizce dil temelini kusursuz atabilmek için çocuklarınızı kursumuza bekliyoruz. Kurs eğitimimiz:

  • Anaokulu çocuklarının eğitimleri English Gate grubunda verilir
  • Gruplar 10 veya 12 kişiden oluşur.
  • Hafta sonu bir gün 4 saat ders yapılır.
  • 3 saat İngilizce 1 saat Almanca verilir.
  • 3 seviyeden oluşur. Seviyelerin her biri 8 ayda tamamlanır.