Dil Sınavları İngilizce Kursu Eğitimi

Dünyada geçerliliği en fazla dil olmasından dolayı İngilizce öğrenmek değerli bir konuma sahiptir. Ülkemizde eğitim alan öğrencilerin yüksek eğitimlerine devam edebilmeleri ve yurt dışında eğitim alabilmeleri için dil sınavlarına hazırlık kursu derslerine katılmaları şarttır. Eğitim hayatında önemli bir yere sahip olan İngilizce öğretimine anaokulundan başlanır. Lise ve üniversitede devam edilir. Okullarda alınan eğitim sınavlara hazırlık mahiyetinde olmayıp genel İngilizce eğitimi özelliğini taşırlar. Mevcut İngilizce sınavlarına girmek ve başarabilmek için kursumuzdan yardım alınmalıdır. Kursumuz IELTS, SAT, YDS, TOEFL, LGS başta olmak üzere birçok sınava öğrenci hazırlamaktadır. Sınavlara öğrenci hazırlamak zorlu ve meşakkatli bir eğitimdir. Sınavların konuları ve mahiyeti birbirinden farklıdır. Kadromuz sınavlar konusunda deneyimli olduğundan başarı oranımız çok yüksektir.

IELTS ve TOFELL Sınavlarına Hazırlık

Ülkemizde ve uluslararası alanlarda geçerli çok sayıda sınav vardır. Dil sınavlarına hazırlık kursu, uluslar arası dil becerilerini ölçmek için değerlendirilen IELTS ve TOEFL sınavlarına da öğrenci hazırlamaktadır. Buna göre:

  • IELTS Sınavı: Pek çok kişi tarafından tercih edilen ve kişinin İngilizce dil seviyesini uluslararası alandaki kriterlere göre değerlendiren sınav sistemidir. Cambridge Üniversitesi tarafından hazırlanan sınav 1989 yılından beri düzenlenmektedir. Anadili İngilizce olan ülkelerde eğitim almak isteyenler ve meslek hayatını yurt dışında devam ettirmek kişiler bu sınava girmektedir. Konuşma, dinleme, yazma ve okuma olmak üzere 4 bölümden oluşur. Sınav 0 ile 9 arasında puanlandırılır.
  • TOEFL Sınavı: IELTS’ ye göre biraz daha az alanda geçerliliği olmasına rağmen uluslar arası dil bilgisi seviyesini ölçmekte kullanılan bir sınavdır. Yurt içinde yabancı dil eğitimi almak, hazırlık sınıflarını atlamak gibi nedenlerle girilir. Yazılı 2 aşamadan oluşan sınav internet üzerinden yapılır.

SAT ve YDS Sınavları

Dünyanın çeşitli yerlerindeki üniversitelerde ve yüksek okullarda eğitim almak isteyenlerin girmesi gereken sınav SAT’ tır. SAT sınavı zorlu bir sınav olduğundan dil sınavlarına hazırlık kursu desteği alınarak başarılır. 11. sınıftan başlayarak lise mezunu herkes, sınır olmadan SAT sınavına girebilir. Amerika’da yılda yedi kez yapılan sınav ülkemizde ortalama 2 ayda bir yanı yılda 6 kez yapılmaktadır. YDS Sınavı lisans mezunları, akademik olarak eğitim almak isteyen doçent ve doktora adayları, kamu kurumlarında çalışan kişiler, yabancı dil seviyesini ölçmek isteyen öğrencilerimiz YDS sınavına girmektedir. İlk olarak 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında yapılan YDS, 80 sorudan oluşmaktadır. Sınav için toplam 150 dakika verilir. YDS sınavının sonucu 5 yıl geçerlidir. Her sınavın içeriği farklı olduğundan kursumuz sınava göre eğitim vererek başarıyı yakalamıştır.