Genel İngilizce Kursunda Eğitimcinin Önemi

Eğitim öğrenci, öğretmen arasında yapılan bir süreçtir. Öğretmen ne kadar deneyimli ise vereceği eğitim de o kadar verimli olacaktır. Yabancı dil eğitimi uzman eğitimciler tarafından yapılmalıdır. Hangi bilgiyi nasıl vereceğini bilen eğitimciler üstün başarıyı elde ederler. Alanında deneyimli Türk ve yabancı öğretmen kadromuzla genel İngilizce kursu alanında saygın ve kaliteli bir konum edinmeyi başarmış olan kursumuz her yaştan bireye eğitim vermektedir. Kadromuz, doğru şekilde yönlendirerek kursiyerlerimizin akıcı konuşmasını ve hızlı anlayabilmesini sağlamaktadır. İngilizce eğitimlerinin Avrupa Birliği Yabancı Dil Öğretim Sistemlerine uygun olarak verilmesi kaliteli ve kalıcı olması açısından önemlidir. Bundan dolayı bizler de eğitimlerimizi Avrupa Birliği Yabancı Dil Öğretim Sistemlerine yani CEFR uygun olarak vermekteyiz.

Genel İngilizce Kursu Seviyeleri

Ülkemizde anaokulundan itibaren İngilizce eğitimi verilmektedir. Fakat çoğu öğrenci mezun olduğunda İngilizceyi akıcı olarak konuşamaz. Çünkü klasik yöntemle eğitim verilmektedir. Oysaki genel İngilizce kursu eğitimlerimizde toplam 6 seviye vardır. Kursiyerlerimiz seviye eğitimlerimizle kalıcı dil eğitimi almaktadır. Her biri 96 saat olan İngilizce seviyelerimiz ve bitirildiğinde elde edilecek bilgiler şöyledir:

  • Elementary- A1: Sözlü ve yazılı günlük ifadelerin büyük bir kısmı anlaşılır. Genel konuşmalar yapılabilir.
  • Pre-Intermediate- A2: Yeni yapılarla yeni kelimeler öğrenilir. Daha uzun cümleler kurulur. Uzun cümleler rahatlıkla anlaşılır.
  • Intermediate- B1: Kimseye ihtiyaç olmadan kültürel konularda konuşulabilir, kişi kendini ifade edebilir, iletişime geçebilir.
  • Upper-Intermediate B1-B2: Sınavlara hazırlık programlarına katılacak kadar dil eğitimi gelişmiştir.
  • Upper-Intermediate- B2: Akademik çalışmalar yapabilir, uluslararası yazışmalara başlanabilir.
  • Advanced- C1-C2: Özel amaçlı eğitimlere ve uluslar arası konferanslardaki konuşmaları anlayacak kadar İngilizce öğrenilmiştir.

Dil Becerilerinin Gelişmesi

Dil eğitiminde dört temel beceri bulunur.  Bunlar yazma, okuma, dinleme ve konuşmadır. Genel İngilizce kursu derslerimize katılan öğrenciler bu dört temek beceriyi geliştirerek eğitimlerimizi bitirirler. Yabancı dillerin yazılışı ve okunuşu farklı olduğundan telaffuzun native speakerlarden öğrenilmesi çok önemlidir. Anadili İngilizce olan deneyimli native eğitmenlerimiz, öğrencilerimizin okuma ve konuşmadaki telaffuz eğitimlerinde önemli bir yere sahiptir. Dört temel becerinin her biri üzerinde eşit ağırlıkta durulur. Bir becerinin eksik olması dil eğitiminin eksik olması anlamına gelir. Yazılı ve sözlü yaptığımız sınavlarla öğrencilerimizin performanslarını ölçerek eksik olan becerileri pekiştirilir.