Global Dünyaya Hazırlık

Dünya çok dilliliği ve geniş kültür yelpazesini benimsemiş durumdadır. Ülkemiz de bu anlayışı artık kabullendiğinden dolayı İngilizce diğer yabacı dillerin eğitimine önem verilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı okullarında ikinci sınıftan itibaren zorunlu olarak İngilizce dersi okutulmaktadır. Özel okullarda anaokulunda başlamaktadır. İkinci sınıf İngilizce Kursu, çocuklarımızın globalleşen dünyanın hızına yetişmeleri için eğitmektedir. İkinci sınıftaki çocuklarımıza vereceğimiz temel İngilizce, onların geleceklerinin daha parlak olmasına yardımcı olacaktır. Dünyada en fazla konuşulan ikinci dil olduğu dikkate alınırsa İngilizce öğrenimi aldırmak çocuklarımız için büyük bir ihtiyaçtır. Yapılan araştırmalar küçük yaşlarda dil eğitimine tabi tutulan çocukların ilerleyen yaşlarda daha akıcı ve pratik İngilizce konuştukları tespit edilmiştir. Çocuklar ses ve vurguları yetişkinlere göre daha rahat taklit edebildikleri için onlar için ikinci hatta üçüncü dili öğrenmek çok kolaydır.

İkinci Sınıflara Özel Metotlar

18.yüzyıldan itibaren çocuklara erken yaşta dil eğitimine başlamanın faydaları araştırılmıştır. Elde edilen sonuçlar erken yaşta kesinlikle dil eğitimine başlanması gerektiğidir. Bunu gerçekleştirirken bireysel farklılıkları dikkate almak şarttır. İkinci sınıf İngilizce kursu, görsel, işitsel, taklit ve doğal iletişimler dayalı yöntemleri kullanarak yabancı dil eğitimini hızlandırmaktadır. Günümüzdeki çocuklar teknolojiyi çok iyi kullanan, araştıran, merak eden, sorgulayan özelliklere sahiptir. Onların bu özelliklerini dikkate alınarak eğitimlerimizi planlamaktayız. Klasik ezberleme yöntemiyle günümüz çocuklarına kalıcı ve etkin dil eğitimi vermek imkansızdır. Teknolojinin hakim olduğu modern tekniklerin kullanılması daha mükemmel sonuca ulaşmayı sağlayacaktır. Film veya videoların izletilmesi yeterli olmaz. Kaliteli eğitim için uzman eğitim kadrosunun bilgi ve becerisine ihtiyaç vardır.

Yabancı Dilin Kazandırdıkları

Günümüzdeki iş hayatının olmazsa olma kriterleri arasında İngilizce bulunmaktadır. Bundan birkaç yıl öncesine kadar CV’lere yazılan İngilizce artı özellik iken şimdilerde mecburiyet olarak algılanmaktadır. İkinci sınıfta okuyan çocuklarımızın iş hayatına atıldıklarında onları nasıl bir iş dünyası beklediğini hayal etmek zor olmasa gerek. İkinci sınıf İngilizce Kursu, çocuklarımızı gelecekteki iş hayatlarına doğru ve emin adımlarla ulaşmasının temellerini atar. Verdiğimiz İngilizce kursu çocuklarımıza;

  • İyi ve aslına uygun aksanlar İngilizce konuşmayı
  • Temel ve ilk öğrenilenlerin kaliteli olması gelecekteki dil eğitimini kolaylaştıracaktır.
  • Bu yaştaki çocuklar çabuk öğrenip zor unuttuklarından daha hızlı ilerleme kat ederler.
  • Dil eğitimi çocuklarımızın zeka yetkinliğini artıracağından diğer derslerine de olumlu yansıyacaktır.