İlkokul Çağındaki Çocuklara İngilizce Eğitimi

Ağaç Yaşken Eğilir

Çocuklarımız dil eğitimine yetişkinlere göre daha yatkındır. Verilen bilgileri çok daha hızlı uygulamaya koymaktadırlar. Hafızaları daha berrak olduğundan İngilizceyi ve diğer dilleri daha kolay öğrenirler. Bundan dolayı ilkokul İngilizce kursu derslerimiz daha yoğun ve daha aktiftir. İngilizcenin modern hayattaki önemi gören velilerimiz çocuklarının deneyimli ve kaliteli eğitim alması için kursumuza getirmektedir. Kursumuza kayıt yaptıran öğrencilerin hepsi öncelikle seviye tespit sınavına tabi tutulurlar. Her çocuk seviyesine uygun kur sınıfına yerleştirilir. Her kur eğitiminin bitiminde sınav yapılır ve öğrencinin kur eğitimini alıp almadığı kontrol edilir. Bulunduğu kurun eğitimini tamamlayan çocuklar bir üst kura geçer. Bütün kurları tamamlayanlar İngilizce eğitimini eksiksiz olarak bitirir.

Okul Derslerine Takviye

Ülkemizde ikinci yabancı dil dersi olarak İngilizce verilir. Çünkü İngilizce dünyada en çok konuşulan ikinci dildir. En çok konuşulan ise Çince’dir. Uluslararası anlaşma dili de olmasından dolayı İngilizce ikinci yabancı dil olarak anaokulundan başlamak üzere okutulur. İlkokul İngilizce kursu eğitimlerimizde, okul derslerine yardımcı olan müfredat programlarımız da bulunmaktadır. Okul derslerindeki müfredat konularına paralel olarak işlenen İngilizce dersleri çocuklarımızın notlarının yükselmesine neden olmaktadır. Kursumuz dil eğitimi konusunda uzman öğretmenlere ve eğitim sistemine sahiptir. Sahip olduğumuz imkanlarla çocuklarımızın okuldaki İngilizce dersinde yapamadığı konuları farklı yöntemlerle öğretmeyi başarmaktayız. Alışılmışın dışında müzikli eğlenceli aktiviteler ve etkinliklerle İngilizce öğrenimi hızlandırıp kalıcı kılmaktayız. Okul dersleri yükselen öğrencilerimizin kendilerine güvenleri artmaktadır.

İngilizce Eğitim Sınıflarımız

Teorik bilgilerle sınırlı kalmadan yabancı öğretmenlerle pratik dil eğitimi almak kalıcı eğitim adına oldukça önemlidir. İlkokul İngilizce kursu eğitimlerimiz ile çocuklarımız, yabacılar ile daha rahat iletişim kurar, uluslararası arkadaşlarıyla çok daha rahat konuşup, yaşıtlarına göre daha öz güvenli olacaktır. Kursumuzda iki farklı sınıf seçeneği bulunmaktadır. Sınıflarımız ve eğitim imkanlarımız şöyle:

  • Economy Class: 8 ile 12 kişilik sınıflarda 6 seviyeden oluşan dil eğitimi verilir. Hafta sonu 2 gün 4’er saat ders verilir. 6 seviye 12 ay ile 18 ay arasında tamamlanır.
  • Business Class: 1 ile 3 kişilik sınıflarda eğitim verilir. Eğitim süresi ve saati kursiyere göre ayarlanır. 6 seviye İngilizce 6 veya 8 ayda bitirilir.