Lise Hayatı İngilizce Eğitimi

Ülkemizde İngilizce eğitimi ana okulundan başlamaktadır. İlk, orta, lise ve üniversite hayatlarında dil eğitimlerine devam edilir. Her dönem ve her eğitim kademesinde verilen dil eğitimi farklıdır. Ana okulunda şarkılarla oyunlarla İngilizce sevdirilip temelleri oluşturulurken lisede daha ayrıntılı eğitim verilir. Onbirinci sınıf İngilizce kursu, okul derslerine yardımcı genel İngilizce olabileceği gibi sınavlara hazırlık da olabilir. Lisenin ilk yılı olan 9.sınıfta verilen İngilizce ilkokula göre biraz ağırdır. Bundan dolayı lise hayatına gelen çocuklarımız dil eğitiminde biraz zorluk yaşayabilir. 9.sınıfta dersin sevilmesi ve öğrencinin başarabileceğini görmesi önemlidir. Aslında ilköğretiminde verilen konuların ayrıntılı hali lisede verilir. Farklı kelimeler ve uzun metinler gören çocuklarımızın gözlerini korkutmadan İngilizce öğretmeye talibiz.

Onbirinci Sınıf Dil Öğretme Modelimiz

Lise 3 yani 11.sınıfa gelen öğrenciler artık üniversite sınavlarına hazırlanmaya başladıklarından İngilizceyi çok önemsemezler. Üniversite sınavlarında ortaöğretim ders başarı ortalamasının önemi yüksektir. 11.sınıf dersleri arasında olduğundan dolayı İngilizce dersine önem verilmeli ve notu yüksek tutulmalıdır. Şayet öğrencimiz onbirinci sınıf İngilizce kursu eğitimlerimize ders notlarını yükseltmek için geliyorsa ona göre bir eğitime tabi tutulacaktır. Kursumuz eğitim modelinde öğrencinin hedefindeki amaca hızla ulaştırmak vardır. Lisede öğrenciler eşit ağırlık, sayısal, sözel ve dil alanlarına ayrılmaktadır. Eşit ağırlık, sözel ve sayısal öğrencileri genellikle ders notlarını yükseltmek için kursumuzu tercih ederler. Fakat dil sınıfında olanlar üniversite sınavlarında başarı elde etmek için sınav hazırlığı amacıyla eğitimlerimize katılırlar.

Verimli ve Etkin İletişimle Eğitim

Kursumuz öğrencilerine en verimli eğitimi vermek için hizmet etmektedir. Onbirinci sınıf İngilizce kursu amacımız öğrencilerimizle etkin iletişim kurarak günlük hayatlarında İngilizceyi rahatlıkla kullanmalarını sağlamaktır. Kursumuzda;

  • Öğrencilerin İngilizce korkusunu yenmelerine ve dili sevmelerine yardımcı olacak danışmanlık hizmeti bulunur
  • Her öğrencinin danışman öğretmeni vardır
  • 10 ila 12 kişilik Ekonomik sınıflar veya 1 ila 3 kişilik Business sınıflarda eğitim verilmektedir
  • İngilizce eğitiminde kalitesi kanıtlanmış kaliteli kitaplar ve materyaller kullanılır
  • Geniş ve eğitime uygun teknolojiyle donatılmış sınıflar
  • Online destek ve online sınavlar
  • Sınıflarda drama tekniği kullanılarak dersler işlenir. Gerekli görüldüğünde farklı ortamlarda da dersler yapılır
  • SAT, YÖS gibi sınavlara hazırlık yapılır.