Lise Son Sınıf İngilizce Eğitim

Ülkemizde lise dört yıldır. Lise son sınıfta okuyan öğrenciler üniversite sınavına hazırlanmaktadır. Üniversite sınavına hazırlanmak gergin ve stresli bir iştir. Öğrenciler sınav konularının dışında farklı bir konuyla muhatap olmak istemezler. Sayısal, eşit ağırlık ve sözel öğrenciler İngilizce eğitimine lise son sınıfta ara vermek isterler. Çünkü sınavlarında İngilizce çıkmayacaktır. Oysaki onikinci sınıf İngilizce kursu, düzenli ders çalışan öğrencilerin rahatlayacakları ve sınav stresinden uzaklaşarak dil eğitimi alacakları bir yerdir. Dil eğitimi insanın zeka faaliyetlerin artırmaktadır. Dışarıda boş gezerek rahatlamak yerine 12.sınıf öğrencisi kursumuza gelerek hem rahatlayabilir hem zekasını geliştirebilir. Sınavlarda gelişmiş zekanın ona büyük faydası dokunacaktır. Okul İngilizce dersinden yüksek puan alarak ortaöğretim başarı puanın yükseltilmesi mümkün olacaktır. Ortaöğretim başarı puanı da üniversiteye yerleşmede etkilidir.

Onikinci Sınıf Dil Sınavları

Ülkemizde İngilizce, Almanca gibi yabancı dil öğretmenliği yapabilmek için üniversite sınavında dil sınavına girilmelidir. Öğrencilerin büyük bölümü geçerliliği daha fazla olduğundan İngilizceyi seçmektedir. İngilizce hazırlanman öğrenciler temel sınavdan sonra İngilizce sınavına gireceklerdir. İngilizce sınavından ve temel aşamadan başarılı olan öğrenciler üniversite tercihi yapıp yerleşebilirler. Sadece öğretmenlik değil mütercim tercüman olmak, İngiliz dili ve edebiyatı, Amerikan dili ve edebiyatı okumak için de dil sınavına girilmelidir. Onikinci sınıf İngilizce kursu, öğrencilerini sınavlara hazırlar. Ülkemizdeki birçok üniversitede artık hazırlık sınıfları vardır. Bu sınıfları okumak istemeyen ve atlamak isteyenlerin de TOEFL sınavına girmesi ve geçerli puan alması lazımdır. Kursumuz TOEFL sınavında yüksek başarılara elde ettiğinden 12.sınıf öğrencilerinin aradığı dil eğitimini vermekteyiz.

SAT Sınavına Hazırlık Eğitimi

Gençlerimizin bazıları üniversite ve yüksekokul eğitimlerini Amerika ve İngiltere gibi ana dili İngilizce olan ülkelerde almak istemektedir. Bu düşüncede olan öğrencilerimizin Scholastic Aptitude Test yani SAT sınavına girmeleri gerekir. Onikinci sınıf İngilizce kursu, The College Board tarafından hazırlanan SAT sınavına hazırlık dersleri vermektedir. Ülkemizde 6 defa yapılan sınav Amerike’da 7 defa yapılır. İsteyen istediği kadar girebilir. Giriş sayısında bir sınır yoktur. SAT sınavında;

  • SAT 1 yani Reasoning Testi yapılır. Bu testte Matematik ve Geormeti testlerinin olduğu Mathematics ve İngilizce eleştirisel okuma Critical Reading ile İngilizce kompozisyonun yazıldığı Writing yer alır.
  • SAT 2 yani Subjest Test: Öğrencilerin okumak istedikleri alanla ilgili derslerin testleri bulunur. Bu sınavda Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Edebiyat gibi derslerden sınav yapılır.

SAT sınavındaki bütün sorular İngilizcedir. Bundan dolayı yılların tecrübesiyle hizmet veren kursumuz SAT konusunda uzman bir eğitime sahiptir.