En Doğru Yerden Başlamak

İnsanlar başlangıcı nasıl yaparsa devamı öyle gelirmiş. İngilizce derslerine sevdiği öğretmeniyle başlayan öğrencilerin eğitim hayatları boyunca İngilizce dersini sevdikleri gözlenmiştir. Ortaokul, öğrencilerin ilkokuldan üst seviyede eğitim aldıkları kademedir. İlkokulda temellerini sağlam atamayan öğrenciler için çok kritik bir dönemdir. Ortaokul İngilizce kursu, öğrencileri İngilizceyi sevdirerek öğretme yeridir. İngilizcenin sadece ders olarak ve zorunluluk olarak gösterilmesi çocukları İngilizceden uzaklaştırmaktadır. Oysaki eğlenceli aktivitelerle yaptığımız eğitimleri seven çocuklarımızın yabancı dil eğitimleri beklendiğinden daha hızlı gelişmektedir. Okullarda her seviyedeki öğrenciler kalabalık sınıflarda aynı ortamda eğitim alır. Durum böyle olunca geride olan da ileri seviyede olan da mağdur olur. Geride olan yetişemez, ileride olan yerinde sayar ve beklenen dil eğitimi sağlanamaz.

Kurs Sınıflarında Seviyeye Göre Eğitim

Kursumuzda kur sistemi uygulanmaktadır. Kur sistemi, her öğrencinin seviyesindeki arkadaşlarıyla aynı sınıfta eğitim almasıdır. Aynı seviyedeki kişilerle aynı sınıfta olmak ilerlemeyi hızlandırır. Ortaokul İngilizce kursu kaydını yaptıran her öğrenci seviye tespit sınavına girmek zorundadır. Bazı öğrenciler seviyelerini iddia edip seviye sınavımıza girmek istememektedir. Öğrenci seviyesini belgelendirmedikten sonra sınava girmelidir. Sınav sonucuna göre öğrenciler kur sınıflarına yerleştirilerek eğitimlerine başlar. Eğitimlerin bitmesiyle tekrar sınav yapılır. Bu sınavı geçenler kurunu tamamlayarak bir üst kura geçme hakkını elde eder. Kursumuzda toplam 6 seviye bulunmaktadır. Economy sınıflarda 6 seviye 12 ile 18 ayda tamamlanırken, Business Class sınıflarında 6 ile 8 ayda tamamlanır.

Ortaokul İngilizce Kursu İlkleri

Çocuklar çok çabuk öğrenmektedir. Öğrenmeleri hızlı olduğu kadar sıkılmaları da hızlıdır. Ortaokul İngilizce kursu, yaş dönemlerinde çocukların derslerden sıkılma özelliklerini dikkate alarak eğitim yapmaktadır. Derslerde teknolojinin nimetlerinde faydalanılır. Kursumuz dil eğitiminde ilkleri gerçekleştirerek yeni bir anlayış oluşturmuştur. İlklerimiz arasında:

  • Programdaki müfredat konusuyla ilgili videolar, filmler ve müzikler dinletilerek ders daha renkli ve aktif geçirilir. Böylece çocuklar sıkılmadan dersin nasıl geçtiğini anlamadan dil eğitimini alırlar.
  • Kursumuz sosyal medya araçlarını dil eğitiminde kullanmak.
  • Native speakerlarımız öğrencilerimizi derslerin olmadığı günlerde arayarak İngilizce konuşarak öğrencinin pratiğini geliştirirler.
  • Haftada native speaker ile online veya yüz yüze konuşmak.
  • Her seviyede en az iki dersin kurum dışında kafe, restoran, alışveriş merkezi gibi doğal alanlarda yapılması bulunmaktadır.